Chińczycy boją się, że wirus Ebola może zamieniać ludzi w zombie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W niektórych krajach trwa panika w związku z epidemią wirusa Ebola. Chińskie media prowadzą obecnie specjalną kampanię która ma uświadomić wystraszonych mieszkańców tego kraju, że wirus nie zamienia ludzi w zombie.

 

Według agencji Xinhua News niektórzy ludzie wierzą, że gdy człowiek umiera z powodu Eboli, może się niespodziewanie obudzić, wpaść w ekstremalny wręcz szał i pogryźć wszystkie poruszające się obiekty, w tym ludzi i zwierzęta. Dlatego eksperci uspokajają i próbują przekonać, że wirus ten nie zamienia człowieka w zombie.

 

Tłumaczy się przede wszystkim, że osoby zainfekowane Ebolą nie stają się silniejsze a słabsze, ze względu na utratę dużych ilości krwi. Ponadto, jak zapewnił ekspert w chińskiej agencji informacyjnej, możliwość ponownego "obudzenia się" jako zombie zdarza się tylko na filmach.

 

Pojawiają się również plotki, że wirusa Ebola można zwalczyć spożywając mieszaninę kawy i surowej cebuli. Rozmaite teorie pojawiają się nie tylko w Chinach. Niektórzy mieszkańcy zachodniej części Afryki, gdzie trwa obecnie epidemia tego zabójczego wirusa, przekonani są że Ebola w ogóle nie istnieje.

 

 

Źródło: Washington Post

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj