Business English – dlaczego warto się go nauczyć?

Kategorie: 

Źródło: Adobe Stock

Business English, czyli tzw. angielski biznesowy, od kilku dobrych lat jest jednym z podstawowych wymogów na rynku pracy. Zwłaszcza osoby aplikujące na wyższe stanowiska w międzynarodowych firmach i korporacjach muszą nie tylko dobrze posługiwać się językiem angielskim, ale także znać jego biznesowy wariant. Jest on bowiem niezwykle przydatny w kontaktach z zagranicznymi partnerami i firmami z całego świata. Opanowanie tajników Business English tylko z pozoru jest trudne i pracochłonne – z powodzeniem możemy to bowiem zrobić w czasie wolnym i to bez zapisywania się na kosztowne kursy językowe!

 

Czym jest Business English i do czego się przydaje w dzisiejszych czasach?

Osoby aktywne zawodowo, studenci oraz poszukujący pracy, prędzej czy później spotkają się z terminem angielskiego biznesowego. Nie jest to odrębny język, lecz pojęcie odnoszące się do angielskiego używanego w kontekście szeroko pojętego biznesu międzynarodowego. Business English jest stosowany w kontaktach zawodowych z osobami z całego świata i swoistą „lingua franca” w dzisiejszym świecie biznesu. Od klasycznego angielskiego, jego biznesowy odpowiednik różni się przede wszystkim używanym słownictwem oraz kontekstem zastosowania.

Angielski biznesowy możemy scharakteryzować jako język prosty, zwięzły i precyzyjny. Komunikacja w tym języku nie pozostawia miejsca na zbędne ozdobniki, niedomówienia czy niuanse, zgodnie z popularnym w biznesie powiedzeniem „czas to pieniądz”. Business English jest stosowany zarówno w komunikacji pisemnej, jak i w konwersacjach biznesowych. Jego znajomość pozwala na bezproblemowe porozumiewanie się z partnerami biznesowymi z całego świata, w tym także przedstawicielami firm spoza europejskiego kręgu kulturowego.

Jak opanować podstawy Business English w domu? Czy to w ogóle wykonalne?

W związku z rosnącym zainteresowaniem angielskim biznesowym, powstaje coraz więcej kursów językowych skoncentrowanych wyłącznie na tej odmianie angielskiego. Zapisanie się na kosztowny i trwający często wiele tygodni kurs nie jest jednak jedynym sposobem na opanowanie angielskiego biznesowego. Okazuje się bowiem, że osoby, które sprawnie posługują się klasycznym angielskim, jego biznesowego odpowiednika bez problemu mogą nauczyć się także w domu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w sprawdzone i polecane przez lektorów pomoce naukowe, do których należą m. in. fiszki z angielskiego biznesowego.

Fiszki to bardzo popularne narzędzia przeznaczone do nauki języka obcego w domu. Specjalnie z myślą o osobach, które wykorzystują swoje umiejętności językowe w pracy, powstał wariant fiszki z angielskiego biznesowego w rożnych wydaniach. Za ich pomocą można szybko i sprawnie opanować tajniki prawidłowego sporządzania korespondencji mailowej w języku angielskim, poznać charakterystyczne i przydatne zwroty stosowane podczas pracy zdalnej, a także opanować słownictwo towarzyszące biznesowym podróżom służbowym i spotkaniom biznesowym. Specjalnie z myślą o osobach, które planują ubiegać się o pracę w anglojęzycznej firmie lub korporacji stworzone zostały natomiast fiszki z angielskiego rozmowa kwalifikacyjna.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj