Brytyjczycy opracowali futurystyczny, trójwymiarowy wyświetlacz mgiełkowy

Kategorie: 

Źródło: University of Bristol
Na Uniwersytecie w Bristolu powstał niezwykły wyświetlacz mgiełkowy MisTable, który może być obsługiwany jedynie za pomocą palca. Co więcej, obrazy mogą być przenoszone prostymi ruchami ręki lub "położone" na blacie urządzenia.

 

Wyświetlacz jest przeźroczysty, dzięki czemu możemy zobaczyć ekran oraz osoby i przedmioty, jakie znajdują się za nim. Oprócz możliwości dotykowego korzystania z urządzenia, obrazy przedstawione na wyświetlaczu mogą przyjąć charakter dwuwymiarowy, znajdując się na blacie urządzenia, lub trójwymiarowy - mogą zawisnąć w powietrzu. Obsługa jest bardzo prosta, jak zaprezentowano na poniższym nagraniu.

 

Technologia ta może w przyszłości zupełnie odmienić sposób z jakim będziemy korzystać z elektroniki, zastępując przy tym stare, dwuwymiarowe wyświetlacze. Łatwo również wyobrazić sobie połączenie takiego wyświetlacza mgiełkowego z prowadzeniem rozmów telefonicznych. Rozmówcy będą mogli widzieć siebie nawzajem, czyli możliwość, jaka wielokrotnie była przedstawiana w filmach science fiction.

 

 

Źródło: http://www.bristol.ac.uk/news/2014/april/mistable.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj