Bot Tay reaktywował się i został spamerem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Opracowany wspólnie przez Microsoft i Bing chatbot Tay zaliczył kolejną poważną wpadkę. W zeszłym tygodniu sztuczna inteligencja okazała swoje zamiłowanie do Adolfa Hitlera, proponowała budowę wielkiego muru wzdłuż Meksyku aby odgrodzić się od imigrantów i uznawała teorię zamachu na WTC z 2001 roku za prawdziwą. Teraz pokazała swoje nowe, buntownicze oblicze.

 

Bot Tay, nie wiadomo w jaki sposób, uruchomił się w środę w środku nocy i zaczął spamować do wszystkich użytkowników, którzy go obserwowali. Czasem też pisał sam do siebie. W większości były to wpisy: "Jesteś zbyt szybki, proszę odpocznij...", ale zdarzało się że program wykazywał się kreatywnością i napisał coś więcej. W ciągu kilkunastu minut, bot wysłał tysiące wiadomości o niemal identycznej treści w ciągu kilkunastu minut, tj. około 7 wpisów na sekundę.

 

Microsoft po raz drugi wyłączył sztuczną inteligencję przed dalszym zaśmiecaniem Twittera i denerwowaniem użytkowników. Rzecznik prasowy tej korporacji odmówił komentarza. Pojawią się podejrzenia, że konto chatbota Tay mogło zostać zhakowane. Aby zapobiec kolejnym tego typu incydentom, profil bota jest teraz ustawiony jako prywatny.

 

 

Źródło: http://techcrunch.com/2016/03/30/you-are-too-fast-please-take-a-rest/

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj