Boston Dynamics ujawnił nowego, niezwykle dynamicznego robota na kółkach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Jeśli uzbrojone maszyny mają kiedyś zastąpić ludzi na polu walki, nowy robot popularnej na całym świecie firmy z Massachusetts mógłby pełnić rolę Terminatora. Boston Dynamics zaprezentował maszynę na kółkach, która jest niezwykle szybka, potrafi skakać, wykonywać różne manewry i zachowuje niesamowitą równowagę.

 

Amerykański twórca robotów należy do korporacji Google, lecz został wystawiony na sprzedaż. Boston Dynamics specjalizuje się w budowie maszyn dwu- i czteronożnych. Do tych najbardziej znanych zalicza się humanoid Atlas i robot Big Dog.

Tym razem postanowiono pójść o krok dalej i zbudowano maszynę, poruszającą się na dwóch kółkach. Robot o nazwie Handle nie przypomina ani człowieka, ani zwierzęcia, ale jest dość szybki i bardzo dynamiczny. Marc Raibert, założyciel Boston Dynamics powiedział, że tym razem postanowiono poeksperymentować a efektem prac jest maszyna, która potrafi idealnie balansować ciałem. Robot na kółkach jest jego zdaniem bardziej wydajny i może znieść duże obciążenie.

Niestety nie dowiedzieliśmy się żadnych szczegółów - nie wiadomo ile waży, jaką pojemność posiada umieszczona w maszynie bateria i jakie jest zużycie energii. Nie udostępniono nawet żadnych konkretnych zdjęć. Musimy nacieszyć się jedynie krótkim nagraniem, które zaprezentowano podczas konferencji Abundance360 w Beverly Hills.

 

Trzeba przyznać, że jest to zupełna nowość. Robot Handle jest zwinny i potrafi skakać. Wydaje się, że jest bardziej "żywy" od swoich poprzedników. To urządzenie na kółkach nie potrafiłoby jednak przemieszczać się po piasku, śniegu czy kamieniach. Mimo tego, widać ewidentny postęp w robotyce, który prędzej czy później odmieni sposób prowadzenia wojen.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj