Boston Dynamics rozpocznie sprzedaż robotów Spot Mini

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Zaawansowany mechaniczny pies o nazwie Spot Mini będzie wkrótce dostępny w sprzedaży. Firma Boston Dynamics wyprodukuje ograniczoną liczbę takich robotów i sprzeda je w niewygórowanej cenie.

 

Spot Mini to jeden z najbardziej zaawansowanych robotów, jaki kiedykolwiek powstał. Maszyna wyróżnia się przede wszystkim tym, że potrafi szybko i sprawnie poruszać się nawet po trudnym terenie, wchodzić po schodach i unikać przeszkód. Gdy zostanie wyposażony w mechaniczne ramię, może wykonywać dodatkowe czynności, np. otwierać drzwi.

Spot Mini jest obsługiwany przez operatora, ale można również włączyć tryb autonomiczny. Wtedy robot po prostu otrzymuje polecenie i stara się je wykonać. Twórcy z Boston Dynamics wielokrotnie prezentowali możliwości tej maszyny, która może pracować do 90 minut przy w pełni naładowanej baterii.

 

Firma zamierza wyprodukować 100 egzemplarzy robota Spot Mini i będzie je sprzedawać w 2019 roku. Każdy z nas zastanawia się nad ceną takiej zabawki. Niestety Boston Dynamics nie podał konkretnej kwoty, ale podobno nie będzie ona zbyt wygórowana.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika suawco

Zaje.. ten robot! Szacun dla

Zaje.. ten robot! Szacun dla inżynierów, bo faktycznie jego zgrabność i zwinność osiągnęła niemal poziom żywego stworzenia np. psa. A to dopiero jakiś kolejny etap rozwoju i tylko patrzeć jak doczeka się bardziej naturalnej powłowki niż jak obecnie sztucznego blaszaka i wysyko rozwiniętym mózgiem SI, aby zastąpić obecne w naszym życiu zwierzata domowe, a może i urodziwą i namiętną seksmaszynę Biggrin

Skomentuj