Boska cząstka może zniszczyć Wszechświat, ostrzega Hawking

Kategorie: 

Źródło: CERN
Tzw. Boska cząstka, która nadaje masę, może przyczynić się do zniszczenia Wszechświata. Profesor Stephen Hawking ostrzegł, że do katastrofy może dojść w przypadku gdy fizycy wykorzystają akcelerator, który pracowałby na bardzo wysokim poziomie energii.

 

Bozon Higgsa został odkryty w lipcu 2012 roku dzięki fizykom, którzy pracowali przy akceleratorze LHC (Large Hadron Collider). Według Profesora Stephena Hawkinga, cząstka ta, gdy poddana zostanie ekstremalnym warunkom, może spowodować że czas i przestrzeń nagle się zapadną.

 

Ewentualna katastrofa jest obecnie bardzo mało prawdopodobna, ponieważ fizycy musieliby posiadać akcelerator, który pracowałby przy bardzo wysokich energiach. Jak twierdzi Hawking, tzw. Boska cząstka może stać się metastabilna przy energiach powyżej 100 miliardów gigaelektronowoltów (GeV) a tego typu akcelerator cząstek musiałby być większy od naszej planety.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika kretynizmkonkretny

Jedynie co może zniszczyć to

Jedynie co może zniszczyć to naszą planetę, a co dopiero galaktykę czy wszechświat. Większych bzdur nie słyszałem, kolejny pseudo naukowiec który po czasie stwierdza że się mylił ile razu już tak było wśród naukowców bez pojęcia z dyplomem.

Portret użytkownika Pacal

Ufoludki potrafią takie

Ufoludki potrafią takie urządzenia budować. Kto wi o czym myślą ... a jeżeli o tym dotąd nawet nie wiedzieli to dzięki naszym ziemskim naukowcom zapewne to już wiedzą Biggrin
PS  nie napisałem "ziemiańskim" z rozmysłem bo taki tytuł przysługiwał naszej szlachcie.

Skomentuj