Boeing zaprezentował bezzałogową łódź podwodną, która może pracować samodzielnie miesiącami

Kategorie: 

Źródło: Boeing

Korporacja Boeing, znana z produkcji wielkich samolotów, przedstawiła swoją najnowszą bezzałogową łodź podwodną Echo Voyager. Jest to kolejny krok w kierunku pełnej autonomizacji podwodnych maszyn wojskowych.

 

Bezzałogowy pojazd podwodny (UUV) o długości ponad 15 metrów może pracować samodzielnie miesiącami dzięki hybrydowemu systemowi zasilania wielokrotnego ładowania. Aparat będzie gromadził dane o charakterze naukowym lub wojskowym. Najpierw jednak mają odbyć się testy, które zaplanowano na okres letni.

Źródło: Boeing

Echo Voyager jest maszyną autonomiczną, można ją uruchomić i odzyskać bez udziału statków pomocniczych, które zazwyczaj pomagają pojazdom typu UUV. Pozwala to dodatkowo ograniczyć koszty. Bezzałogowiec może automatycznie wynurzać się i przygotowywać do użytku składaną antenę aby przekazywać informacje użytkownikom.

 

"Echo Voyager może gromadzić dane na morzu, wynurzać się na powierzchnię i dostarczać informacje do użytkowników w środowisku w czasie niemal rzeczywistym. Obecne pojazdy UUV wymagają statku i załogi do codziennej działalności. Echo Voyager eliminuje tę potrzebę i związane z nią koszty" - powiedział Lance Towers, dyrektor Sea & Land, Boeing Phantom Works.

 

Najnowszy bezzałogowy okręt dołączy do pozostałych tego typu konstrukcji - Echo Seeker oraz Echo Ranger, których długość wynosi odpowiednio (w przybliżeniu) 10 i 5 metrów.

 

 

Źródło: http://boeing.mediaroom.com/index.php?s=20295&item=129658#assets_117:19946

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj