Biolodzy odkryli ponad 30 nowych gatunków zwierząt na dnie Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Podczas podwodnej ekspedycji w prowincji Clarion-Clipperton na Oceanie Spokojnym naukowcy z Muzeum Historii Naturalnej Wielkiej Brytanii odkryli 30 gatunków zwierząt potencjalnie nowych dla nauki.

Jak dowiedział się The Guardian, strefę badano za pomocą zdalnie sterowanego pojazdu, który zanurzył się na głębokość prawie pięciu kilometrów. Odkryto ukryte ekosystemy meduz, stonóg, robaków i koralowców. Wbrew hipotezie, że na dnie oceanu przeważają małe gatunki, niektóre ze znalezionych okazów były dość duże. Naukowcom udało się pobrać ich materiał genetyczny.

 

Główny autor badania, Guadalupe Bribesca-Contreras, podkreślił, że bez próbek i danych DNA, tylko z obrazu dna morskiego, nie można poprawnie zidentyfikować zwierząt i zrozumieć, ile jest różnych gatunków. Wcześniej badacze dysponowali danymi jedynie o mikroskopijnych mieszkańcach głębin wielkości milimetra.

 

„Nigdy nie mieliśmy wystarczających informacji o większych zwierzętach, które nazywamy megafauną, ponieważ zebrano bardzo niewiele okazów” – powiedział dr Adrian Glover, szef zespołu badań głębinowych Muzeum Historii Naturalnej.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj