Badania zatrutych pszczół w Europie wykryły u nich 57 różnych rodzajów pestycydów

Kategorie: 

Źródło: www.sxc.hu

Podczas gdy świat rzekomo nie potrafi ustalić dlaczego pszczoły wymierają w tak zastraszającym tempie, wiele badań naukowych wskazuje właśnie na pestycydy jako sprawcę całego zamieszania. Największe korporacje robią co mogą aby nie wypaść z biznesu i nie uznają oskarżeń, według których produkowane przez nich związki chemiczne mają jakikolwiek związek z wymieraniem tych owadów.

 

Najnowsze badania zostały przeprowadzone przez uczonych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Polsce, którym przewodził Tomasz Kiljanek. Zastosowali oni specjalną metodę o nazwie QuEChERS, która jest obecnie używana do wykrywania pestycydów w żywności. Dzięki tej analizie, zespół mógł zbadać czy pszczoły są zanieczyszczone ponad dwustoma rodzajami chemikaliów.

 

Przebadano łącznie ponad 70 europejskich pszczół miodnych u których stwierdzono zatrucie. Zastosowanie powyższej techniki pozwoliło ustalić, że owady te były zatrute aż 57 różnymi pestycydami - około 98% z nich jest dopuszczonych do stosowania przez Unię Europejską.

 

Niektóre badania potwierdzały już związek między stosowaniem pestycydów a śmiercią pszczół. Unia Europejska zadecydowała o wprowadzeniu zakazu stosowania neonikotynoidów. Niestety pszczoły miodne wciąż wymierają i to nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzenie zakazu stosowania co najmniej większości pestycydów wydaje się koniecznością jeśli chcemy uchronić te pożyteczne owady przed całkowitym wyginięciem. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Journal of Chromatography A.

 

 

Źródło: http://phys.org/news/2016-03-pesticides-poisoned-honeybees.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Łukasz

Truja z kazdej strony

Truja z kazdej strony ROUNDAP-GLIFOSAT= M O N S A N T O  /firma specjalizujaca sie w truciu jeszcze przed II wojna Biggrin tym ROUNDAP-em pryskane sa glownie uprawy rzepaku i kukurydzy bardzo dobrze absorbuje ta trucizne.. jak pszczola podleci do takiego chcac zapylic po prostu umiera.. do tego opryski chemiczne z samolotow NATO zwane CHEMTRAIL..dalej uspione glowy ?
Padaja pszczoly to i my padniemy.. zastanowcie sie nad tym Wink POZDRO

Skomentuj