Badania wykazały, że codzienne spożywanie grzybów znacznie zmniejsza ryzyko raka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według nowych badań spożywanie zaledwie 18 gramów grzybów dziennie, czyli około dwóch średniej wielkości grzybów, może prawie o połowę zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Advances in Nutrition naukowcy przyjrzeli się 17 pracom naukowym dotyczącym raka, które ukazały się w latach 1966-2020. W badaniach tych przeanalizowano ponad 19 tysięcy pacjentów z rakiem.

 

Grzyby są często uważane za super-żywność, ponieważ są bogate w witaminy, składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Nowe badanie wykazało, że spożywając 18 gramów każdego rodzaju grzybów każdego dnia, osoba zmniejszyła ryzyko zachorowania na raka o zdumiewające 45 procent!

 

Okazało się też, że grzyby takie jak shiitake i boczniaki zawierają większe ilości ergotioneiny, ważnego aminokwasu związanego z niższym ryzykiem zachorowania na raka. Wyniki analizy dostarczają ważnych dowodów na ochronne działanie grzybów przeciwko rakowi. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby lepiej zdefiniować zaangażowane w działanie antyrakowe mechanizmy.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

dlaczego zaraz grzyby

dlaczego zaraz grzyby kapeluszowe? Czyż drożdże nie są grzybami? W piwie i winie jak i w drożdżówkach (niewątpliwie) są pozostałości drożdży. Dwa piwa i tyleż samo wypieków - powinno równie skutecznie chronić przed chemikaliami z supermarketów. Są jeszcze pastylki drożdżowe, które (skutecznie) usuwają trądzik młodzieńczy.

Skomentuj