Badacze uważają, że żadna katastrofa nie powstrzyma wzrostu liczby ludności

Kategorie: 

Źródło: public domain
Naukowcy na łamach czasopisma PNAS wyrazili swoje zdanie na temat dalszego wzrostu liczby ludności na naszej planecie. Ich zdaniem, populacja będzie stale rosnąć i nic tego nie zmieni - ani globalne kataklizmy, ani epidemie, ani kolejna wojna światowa.

 

Badacze wykorzystując dane organizacji WHO i amerykańskiej Bureau of the Census, która zajmuje się spisem ludności Stanów Zjednoczonych doszli do wniosku, że do 2100 roku liczba ludności na Ziemi wzrośnie z 7 miliardów do 10,4 miliarda. Co więcej, przeprowadzone symulacje wykazały iż żadne globalne kataklizmy nie są w stanie zahamować wzrostu liczby ludności.

 

Uczeni zasymulowali trzecią wojnę światową, w której zginęłoby tyle samo ludzi co w poprzednich dwóch wojnach razem wziętych, jednak scenariusz ten miałby bardzo niewielki wpływ. W przypadku globalnej epidemii, która dziś spowodowałaby śmierć 6 miliardów ludzi, pod koniec wieku na Ziemi żyłoby 5,1 miliarda osób.

 

Powołując się na badania naukowcy stwierdzili, że nic nie jest w stanie powstrzymać wzrostu liczby ludności na naszej planecie. Należy jednak dodać iż w symulacjach nie uwzględniono takiego scenariusza, jak kolizja Ziemi z kilkukilometrowym ciałem niebieskim, co z pewnością miałoby katastrofalne znaczenie dla całej ludzkości.

 

 

Na podstawie: The Telegraph

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj