Badacze stwierdzili, że wąchanie bąków ma korzystne właściwości zdrowotne

Kategorie: 

Źródło: oowomaniya.com
Uczeni z Exeter University zajęli się badaniem czegoś, co na pierwszy rzut oka może wydawać się po prostu śmieszne. Chodzi o to, czy wąchanie gazów jelitowych może mieć korzystny wpływ dla naszego zdrowia.

 

Według badaczy, zapach bąków jest korzystny dla naszego organizmu. Wąchając te gazy, zmniejsza się ryzyko wystąpienia udaru, zawału serca i demencji, a nawet można zwalczyć raka. Brzmi jak żart, ale naukowcy wyjaśnili nawet, skąd pochodzą te sekretne właściwości zdrowotne.

 

Siarkowodów jest jednym z kilku silnie cuchnących gazów, wytwarzanych przez bakterie, które rozpadają się w żywności w jelitach. W dużych dawkach jest on nawet trujący, ale w małych ilościach pomaga chronić komórki i zwalczyć schorzenia. Gaz chroni mitochondria, które napędzają produkcję energii w komórkach naczyń krwionośnych i regulują stany zapalne, a bez nich komórka umiera.

 

"Chociaż siarkowodór jest znany jako ostry, cuchnący gaz w zgniłych jajach i wzdęciach, jest naturalnie wytwarzany w organizmie i może w rzeczywistości mieć istotne znaczenie dla przyszłych terapii dla wielu chorób" - powiedział dr Mark Wood.

 

Naukowcy zdołali również opracować związek o nazwie AP39, który pomaga organizmowi w produkcji odpowiednich ilości siarkowodoru. Powyższe wyjaśnienia mają nas przekonać, że wąchanie bąków, choć są śmierdzące, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Źródło: http://www.westerndailypress.co.uk/Fart-smells-health-benefits-according-Exeter/story-21447028-detail/story.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika BONCUROS

JA TO ZAWSZE POD KOŁUDROM

JA TO ZAWSZE POD KOŁUDROM NAPIERNICZAM TRUJAKI NASTEPNIE PRZYKRYWAM TEŻ GŁOWE I WONCHU WONCHU, IDZIE SIE ŁADNIE ZACZADZIC CZASEM JAK SA ZBYT OKROPNE PRZYKRE OHYDNE TO MDLEJE ALE OK WARTO, POLECAM I POZDRAWIAM KONESER WŁASNEJ URYNY.

Portret użytkownika r.abin

To było na angielskiej

To było na angielskiej komedii (wieczny student - czy coś takiego). Powiedział to przyjaciel bohatera (Żyd), któremu stripteaserka puściła bąka w dziób. A serio - to ostatnio czytałem o odmładzających właściwościach H2S (też stwierdzili to naukowcy)

Portret użytkownika Pruk

No i wpadlem jak gowno w

No i wpadlem jak gowno w wiatrak,poprosilem zone by mi puscila prosto w usta a ja zaciagne sie tym jak papierosem to stala nieruchomo 5mim i patrzala jak na wariata,dodalem jeszcze ze przeciez lapie mnie grypa i mysle ze to sposob by ją zwalczyc,dodalem jeszcze ze "to moze jaci puszcze baka w usta" to przestala sie juz wogole odzywac.

Portret użytkownika Ojtamojtam

   Nie wiem jak innym ale mi

   Nie wiem jak innym ale mi to śmierdzi. Mamy tu kolejny dowód na to że jesteśmy testowani, jak bardzo już nam namioeszali w bani i ile jeszcze trzeba nam prań mózgu zrobić, żeby mogli stwierdzić - Mamy 75 procent idiotów w społeczeństwie, możemy rządzić. Ja pierdziu - Władcy much.

Portret użytkownika Hakuna matata

Jak się ma prawidłową florę

Jak się ma prawidłową florę jelitową to się nie smrodzi siarkowodorem. Polecam zażywać codziennie kapsułkę bakterii kwasu mlekowego albo pić naturalny kefir albo jogurt. Uspokajają się jelita, gazy nie wzdymają brzucha. 

Portret użytkownika zwykły obywatel

niestety ludzkość dąży do

niestety ludzkość dąży do destrukcji: żydzi i ich intrygi, rozprzestrzenianie się islamu, homoseksualizm, pedofilia, negowanie tradycyjnych - sprawdzonych wartości, negowanie istnienia boga, ciągłe wykorzystywanie przetwarzania ropy zamiast rozwiązań ekologicznych, upadająca demografia starego kontynentu, upadek demokracji ( poliycy nie reprezentują interesów swoich obywateli) szerzące się perwersje sekualne, a teraz nawet to ...

Strony

Skomentuj