Badacze odkryli jak wyłączyć w mózgu odczuwanie bólu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy z Saint Louis University w Missouri odkryli przełomową metodę blokującą odczuwanie bólu, która może mieć ogromne zastosowanie w medycynie. Aby uśmierzyć ból wystarczy jedynie aktywować receptor adenozynowy A3.

 

Badania przeprowadzone na gryzoniach wykazały już skuteczność tej metody. Daniela Salvemini włączyła receptor A3 w mózgu i w rdzeniu kręgowym. Naukowiec dokonał tego zarówno za pomocą jego natywnego chemicznego stymulatora, cząsteczki adenozyny, jak i przy pomocy specjalnie opracowanego w tym celu leku.

 

Eksperymenty wykazały, że odkryta metoda jest nie tylko skuteczna - może uśmierzyć ból przewlekły oraz posiada właściwości przeciwzapalne i antynowotworowe, ale jest również bezpieczna dla zdrowia. Uczeni wskazują jednak, że konieczne są dalsze badania nad receptorem A3.

 

 

Źródło: http://brain.oxfordjournals.org/content/early/2014/11/19/brain.awu330

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cronics

Ciekawe co z przewlekłym

Ciekawe co z przewlekłym bólem z tego co wiem organizm przyzwyczaja sie.Mam na mysli sytuacje z narkotykami aby dzialalo narkoman bierze coraz wieksze dawki.Jak taki lek moze dzialac w gdy bedzie brany dlugo

Skomentuj