Autonomiczne samochody Google uczestniczyły w kilkunastu kolizjach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Korporacja Google powiadomiła, że testowane przez nią autonomiczne samochody "uczestniczyły" w 11 mniejszych wypadkach w przeciągu 6 lat, natomiast od września zeszłego roku były to 4 kolizje. Firma broni swoich wynalazków i zaznacza iż kolizje nie zostały spowodowane przez samojeżdżące pojazdy.

 

Samochody autonomiczne, czyli takie które potrafią samodzielnie poruszać się po jezdni, mają zapewnić znacznie większe, jeśli nie 100% bezpieczeństwo na ulicy. Tak przynajmniej twierdzi firma Google, która testuje swoją technologię w Kalifornii. Okazało się jednak, że pojazdy te brały udział w kilku wypadkach.

 

W sumie w ostatnich latach doszło do 11 wypadków. Dyrektor projektu autonomicznych samochodów Google zapewnia, że kolizje spowodowały niewielkie zniszczenia i nikt nie został ranny. Krótko mówiąc - jego zdaniem wypadki nie zostały spowodowane przez ich technologię.

 

Jednocześnie ani korporacja Google, ani Departament Pojazdów Mechanicznych w Kalifornii nie udostępniły żadnych raportów na ten temat, więc nikt tak naprawdę nie wie co było rzeczywistą przyczyną wypadków. Z oficjalnych oświadczeń wynika, że samojeżdżące samochody mają się dobrze, stają się coraz lepsze a w przyszłości będą bardzo popularnym i bezpiecznym środkiem transportu.

 

 

Źródło: http://www.nytimes.com/aponline/2015/05/11/us/ap-us-driverless-cars-accidents.html?_r=0

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj