Automatyzacja zawodów sprawi, że do 2020 roku zniknie 5 milionów miejsc pracy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czwarta rewolucja przemysłowa nadchodzi wielkimi krokami. Roboty i sztuczna inteligencja stają się alternatywą dla pracowników fizycznych i umysłowych. Prawda jest taka, że w przyszłości niemal każdy z nas będzie w pewnym stopniu zagrożony utratą pracy. Proces zautomatyzowania zawodów będzie zachodził powoli lecz konsekwentnie.

 

Niektóre analizy brzmią wręcz alarmująco. Eksperci z Instytutu Nomura po przeprowadzeniu odpowiednich badań stwierdzili w zeszłym roku, że roboty mogą w przyszłości zastąpić nawet 50% siły roboczej w Japonii. Chodzi przede wszystkim o pracę fizyczną, więc osoby kreatywne nie powinny się tym przejmować, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Amerykańscy badacze doszli do podobnego wniosku - około 47% pracowników w USA jest zagrożonych utratą pracy. Istnieje spore ryzyko, że transport, logistyka oraz wsparcie administracyjne zostanie zautomatyzowane. Tymczasem analiza przeprowadzona na zlecenie ING-Diba ostrzega, że automatyzacja zawodów będzie miała radykalny wpływ na niemieckie społeczeństwo.

 

Spośród 31 milionów pracowników, nawet 18 milionów straci swoją pracę. Inteligentne algorytmy będą mogły w znacznej mierze zastąpić pracowników administracyjnych, co dotyczy aż 68% osób w tym sektorze. Również mechanicy oraz operatorzy maszyn będą mogli czuć się zagrożeni. Prawie 60% mieszkańców Niemiec straci pracę na rzecz robotów w nadchodzących dekadach.

 

Na Światowym Forum Ekonomicznym przedstawiono w poniedziałek raport który głosi, że pracownicy administracyjni i biurowi staną się ofiarami czwartej rewolucji przemysłowej. Dokument wskazuje, że w najbogatszych krajach ponad 7 milionów miejsc pracy zostanie zlikwidowanych, ale zostanie to zrekompensowane powstaniem ponad 2 milionów nowych stanowisk, np. w usługach profesjonalnych i mediach. W tym momencie ważne jest aby zadbać o odpowiednią edukację. Raport ostrzega, że około 65% dzieci, które rozpoczynają dziś szkoły podstawowe, nie będą mogły znaleźć w przyszłości pracy.

 

 

Źródło: http://money.cnn.com/2016/01/18/news/economy/job-losses-technology-five-million/

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika gostek

Ale wy macie z dupy te

Ale wy macie z dupy te filmiki. Dzieci na informatyce w zerówce robią taki pokaz slajdów. Weźcie róbcie jakieś wycinki z jakichś dokumentów czy coś, żeby się przyjemnie oglądało, a nie wstawiacie żeby zapełnić miejsce. To tylko to, bo stronka spoko i są na bierząco informacje. Pozdro.

Portret użytkownika A.I.

Nauka i tak ksztaltuje cala

Nauka i tak ksztaltuje cala planete ,czego sie obawiac .Jaknajbardziej ! Praca to nie rozwoj technologi to zabieranie czasu ino ,automatyka niech nas zywi a ludzkosc ma czas na relax i robienie zupelnie zajebistszych technologi .A tak to pol dnia trzeba za chlebem ganiac,w tym czasie moge np.pisac oprogramowanie czy sie go uczyc.

Skomentuj