Astronauci z ISS otrzymali maila z kluczem nasadowym

Kategorie: 

Źródło: NASA
Korzystanie z drukarek 3D staje się coraz bardziej powszechne - również w przestrzeni kosmiczej. Specjalna drukarka Zero-G znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i produkuje pierwsze niezbędne dla załogi przedmioty. NASA wysłała właśnie do astronautów maila, w którym znajdował się projekt klucza nasadowego.

 

Drukarka 3D Zero-G nie jest zwykłą drukarką, ponieważ potrafi tworzyć obiekty w przestrzeni okołoziemskiej i wszędzie tam, gdzie nie ma grawitacji. Technologia ta została wysłana i zainstalowana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródło: wikipedia.org
W zeszłym miesiącu pojawiła się wiadomość, że drukarka Zero-G stworzyła pierwszy obiekt. Była to część zamienna dla tej drukarki. Wygląda na to, że sprzęt dobrze sprawuje się w warunkach, gdzie brakuje grawitacji, dlatego w najbliższej przyszłości znajdzie się tam jeszcze jedno takie urządzenie.

 

Mamy tu do czynienia z rewolucją - drukowanie różnych obiektów stało się możliwe również poza naszą planetą, jednak teraz dokonano jeszcze jednego, ważnego osiągnięcia. NASA zaprojektowała na Ziemi klucz nasadowy i wysłała go w e-mailu na stację ISS, gdzie został on następnie wydrukowany.

 

 

 

Na podstawie: http://www.iflscience.com/space/how-nasa-emailed-wrench-space

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj