Associated Press chce wykorzystać algorytmy do automatycznego tworzenia artykułów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Sztuczna inteligencja jest coraz chętniej wykorzystywana do szybkiego tworzenia artykułów, bez ingerencji człowieka. Wcześniej informowaliśmy, że gazeta Los Angeles Times użyła algorytmu do utworzenia prostej i krótkiej informacji. Teraz dowiadujemy się, że agencja prasowa Associated Press będzie korzystać z podobnego systemu.

 

Tego typu automatyzacja pozwoli zaoszczędzić człowiekowi sporo czasu na pisaniu artykułów, które przecież mogą zostać opracowane przez specjalny algorytm. Associated Press ma zamiar jeszcze w tym miesiącu wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia tysięcy raportów finansowych. Redaktor naczelny AP Lou Ferrara powiedział, że nie przyczyni się to do zwolnień w firmie a dziennikarze będą mogli skupić się na ważniejszych publikacjach.

 

Dotychczas w ciągu trzech miesięcy publikowano 300 raportów a dzięki zaawansowanym algorytmom, liczba ta wzrośnie nawet 15-krotnie. Sztuczna inteligencja zajmie się generowaniem analiz wyników finansowych. Warto zwrócić uwagę, że tego typu algorytmy stają się coraz bardziej powszechne. Przykładowo, Yahoo tworzy w ten sposób artykuły sportowe.

 

 

Źródło: Popular Science

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj