Armia USA będzie testować nowy zaawansowany egzoszkielet

Kategorie: 

Źródło: Lockheed Martin

Egzoszkielet to specjalny kostium, który przede wszystkim zwiększa siłę i wytrzymałość człowieka. Nic więc dziwnego, że najpotężniejsze armie świata chcą wejść w posiadanie tego typu technologii. W Stanach Zjednoczonych powstało już wiele takich egzoszkieletów, a najnowszy wynalazek wkrótce będzie przechodzić przez testy.

 

Opracowany przez koncern zbrojeniowy Lockheed Martin egzoszkielet ONYX wyróżnia się tym, że jest lekki, łatwy w użytkowaniu i nie rzuca się za bardzo w oczy. Specjalny kostium ma za zadanie odciążać dole części ciała, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji, poprawia siłę i wytrzymałość oraz ułatwia poruszanie się w terenie.

Źródło: Lockheed Martin

ONYX został wyposażony w czujniki, które mierzą prędkość, kierunek oraz kąt ruchu i przesyłają dane do mikrokomputera pokładowego. Maszyna wykorzystuje te dane i dostosowuje się do ruchu użytkownika.

 

Żołnierze z 10 Dywizji Górskiej, stacjonującej w Fort Drum w stanie Nowy Jork, jako pierwsi wypróbują nowy zaawansowany egzoszkielet. Testy rozpoczną się na jesień i będą odbywały się etapami. ONYX będzie przechodził przez ulepszenia, zaś gotowy produkt może pojawić się najwcześniej w 2021 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj