Amerykańskie wojsko testuje inteligentną broń

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Stany Zjednoczone inwestują w zaawansowaną broń, wyposażoną między innymi w wewnętrzny system komputerowy oraz sensory. Technologia ta znacznie poprawi celność strzału amerykańskich żołnierzy.

 

Opracowaniem inteligentnej broni zajęła się firma Tracking Point a amerykańskie wojsko zakupiło jak na razie sześć sztuk. Cena broni waha się w przedziale od 10 do 27 tysięcy dolarów za sztukę. Inteligentny karabin snajperski został przedstawiony na wystawie broni SHOT Show w Las Vegas na początku tego miesiąca.

 

Broń ta posiada wiele zalet i została opracowana tak aby żołnierz nie musiał przechodzić przez treningi. Firma zapewnia, że dzięki zawartej w niej technologii dosłownie każdy będzie w stanie oddawać celne strzały. Aby oddać więc precyzyjny strzał, strzelec musi jedynie namierzyć cel. Wewnętrzy komputer poinformuje następnie ze szczegółami jak należy trzymać broń i kiedy dokładnie nacisnąć za spust.

 

Ponadto gromadzi on dane balistyczne, obraz pola walki, rejestruje warunki atmosferyczne takie jak temperatura otoczenia, ciśnienie,  przechylenie a nawet nachylenie osi Ziemi. Strzelec może sprawdzić wszystkie informacje patrząc przez celownik. Inteligentna broń zawiera również mikrofon, kompas, Wi-Fi, silnik namierzania, integralny dalmierz laserowy i wejście USB.

 

Pojawia się tam również możliwość komunikacji, wymiany danych i obrazu między każdym inteligentnym karabinem. Informacje te mogą być przesyłane również na smartfon, tablet bądź laptop. Twórcy zaznaczają, że obsługa broni jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj