Amerykański student pracuje nad kremem do usuwania tatuaży

Kategorie: 

Źródło: Bruce Bottomley/Dalhousie University
Jak wiadomo usuwanie tatuaży za pomocą popularnych metod nie jest w pełni skuteczne a często na skórze pozostają zarówno jego pozostałości, jak i blizny. Jednak pewien amerykański student twierdzi, że chce opracować i opatentować specjalny krem, który usunie niechciane tatuaże raz na zawsze.

 

Alec Falkenham, student na kanadyjskim Uniwersytecie Dalhousie pracuje nad środkiem, który jego zdaniem powinien skutecznie usunąć tatuaż, tak aby stał się całkowicie niewidoczny. Co najważniejsze, po jego zastosowaniu nie będziemy mieli na skórze żadnych efektów ubocznych a krem będzie miał właściwości przeciwzapalne.

 

W trakcie robienia tatuażu, atrament jest wstrzykiwany w skórę i wywołuje reakcję immunologiczną. Komórki o nazwie makrofag przenoszą się do tego obszaru i wchłaniają atrament. Jego część jest przeprowadzana przez makrofagi do układu limfatycznego a niektóre komórki wypełnione tuszem pozostają osadzone w skórze.

 

Krem Falkenhama powoduje, że nowe mikrofagi wchłaniają komórki wypełnione tuszem i przemieszczają się do układu limfatycznego, zabierając ze sobą cały barwnik. Jego środek przechodzi wiele testów i nie wiadomo kiedy będzie dostępny w sprzedaży. Wiadomo jednak, że Falkenham chce opatentować swój wynalazek.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Tylkomedycyna.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj