Amazon otrzymał pozwolenie na testowanie dostarczania przesyłek korzystając z dronów

Kategorie: 

Źródło: Amazon
Amazon krok po kroku realizuje swój wielki projekt, czyli dostarczanie towarów za pomocą bezzałogowców. Firma otrzymała kilka dni temu zezwolenie na testowanie swojej nowej usługi.

 

Drony mogą okazać się idealnymi dostawcami przesyłek, jednak pozostało jeszcze wiele czasu zanim technologia zostanie wprowadzona w życie. Korzystanie z bezzałogowców może okazać się niebezpieczne, dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić jak taki system będzie funkcjonował.

Źródło: Amazon

Federalna Agencja Nadzoru Transportu Lotniczego zezwoliła firmie Amazon na testowanie swojej usługi. Drony mogą być testowane pod warunkiem, że będzie się to odbywać w środku dnia a maszyny muszą zachować odpowiednią wysokość. Ustalono, że bezzałogowce będą latać na wysokości mniejszej niż 122 metry.

 

Na poniższym nagraniu możemy zobaczyć wizualizację systemu Amazon Prime Air, czyli dostarczaniu przesyłek za pomocą tych latających maszyn. Trudno wyobrazić sobie aby coś takiego wprowadzono w Polsce, jednak za jakieś kilka lat, system może pojawić się w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Źródło: http://www.faa.gov/news/updates/?newsId=82225&cid=TW303

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj