Na Alasce odkryto szczątki miniaturowego Tyranozaura Rexa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Na podstawie analiz kilku kości czaszki i zębów, uczeni z Muzeum Przyrody i Nauki w Teksasie ogłosili odkrycie nowego teropoda z rodziny tyranozaurów - Nanuqsaurus hoglundi. Co ciekawe, rozmiary tego stworzenia odpowiadały współczesnemu człowiekowi, przez co nazywany jest miniaturą Tyranozaura Rexa.

 

Szczątki zostały odkryte nad rzeką Colville River w północnej Alasce. Według odkrywców, ten miniaturowy tyranozaur miał silny zmysł węchu i bardzo dobry wzrok, przystosowany do polowań w nocy. Ponadto, Nanuqsaurus hoglundi był mięsożercą, tak jak Tyranozaur Rex, jednak o znacznie mniejszych rozmiarach, przypominających dinozaura Troodon, który również żył około 70 milionów lat temu i również był mięsożercą.

 

Fragmenty czaszki zostały znalezione w dziurze, gdzie znajdowały się również szczątki rogatego dinozaura. Tyranozaur prawdopodobnie upolował go i chciał zjeść, na co mają wskazywać nacięcia w kości, które są rozmiarów zęba. Naukowcy uważają, że jego niewielki rozmiar, w porównaniu do Tyranozaura Rexa którego szczątki można było znaleźć bardziej w kierunku południowym, musiał mieć związek z arktycznym środowiskiem, w jakim żył i funkcjonował.

 

 

Źródło: http://www.skynews.com.au/offbeat/article.aspx?id=957940

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj