Airbus zaprezentował wizję wielofunkcyjnego samochodu przyszłości

Kategorie: 

Źródło: Italdesign/Airbus

Przyszłość należy oczywiście do autonomicznych samochodów latających, lecz firmy skupiają się zwykle na opracowaniu pojazdów, które potrafią tylko latać. Koncern Airbus podszedł do tego problemu nieco inaczej i przedstawił wizję maszyny wielofunkcyjnej.

 

We współpracy z włoską firmą Italdesign Giugiaro powstał projekt samochodu o nazwie Pop.Up. Jest to multimodalny środek transportu przyszłości. Spełnia on podstawową funkcję, jaką jest możliwość poruszania się po jezdni tak jak typowe samochody. W przypadku Pop.Up można byłoby jednak wybrać konkretną lokalizację, a pojazd samodzielnie dostarczyłby nas we wskazane miejsce.

 

Projekt Airbus i Italdesign Giugiaro zakłada możliwość odczepiania kapsuły od nadwozia i przymocowania jej do wielkiego drona z czterema wirnikami, dzięki czemu mogłaby po prostu wzbić się w powietrze, ominąć korki na ulicy i automatycznie zabrać pasażera do wybranego przez nas wcześniej punktu.

Koncepcja ta ma również umożliwić przyłącznie kapsuły do różnych środków transportu, takich jak Hyperloop. Istniałaby zatem możliwość zintegrowania autonomicznego samochodu Pop.Up z przyszłą infrastrukturą, systemami zasilania itp. Dyrektor generalny Italdesign Giugiaro, Jörg Astalosch twierdzi, że tradycyjne samochody nie będą mogły stać się częścią przyszłych wielkich miast. Jego zdaniem pojazdy z których dziś korzystamy powinny zostać zastąpione autonomicznymi, multimodalnymi środkami transportu, co może nastąpić w najbliższych latach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj