Afera za aferą - najpierw samochody Volkswagena, teraz telewizory Samsunga

Kategorie: 

Źródło: Internet
W ostatnim czasie sporo mówi się o głośnym skandalu z Volkswagenem w roli głównej. Nowy szef tego niemieckiego koncernu zapewnił, że wszelkie skutki tej afery zostaną zlikwidowane do końca przyszłego roku. Trzymamy go więc za słowo. Tymczasem na światło dzienne wyszedł kolejny, bardzo podobny skandal, lecz tym razem dotyczy on południowokoreańskiej korporacji Samsung i jej telewizorów.

 

Grupa badawcza ComplianTV przeprowadziła niezależne testy telewizorów marki Samsung. Okazało się, że urządzenia te faktycznie zużywają mało energii, ale tylko podczas warunków testowych kiedy to dochodzi do spadku jasności. Tymczasem w warunkach normalnego użytkowania zużycie jest wyraźnie większe. Badacze jednak nie byli w stanie określić, czy telewizory te używają jakiegoś specjalnego oprogramowania które wykrywa czy urządzenie jest akurat testowane.

 

Fakty są więc takie, że telewizory Samsunga, podobnie jak samochody marki Volkswagen, zużywają mniej energii/emitują mniej spalin tylko podczas testów. Lecz południowokoreańska korporacja nie przyznaje się to stawianych zarzutów i utrzymuje, że nie korzysta z żadnych oszukujących oprogramowań, natomiast spadek jasności ma być spowodowany treścią, jaką wyświetla w danym momencie telewizor.

 

Niektóre państwa Unii Europejskiej zwróciły na to uwagę już jakiś czas temu. Być może afera spalinowa z Volkswagenem to tylko wierzchołek góry lodowej i zaraz dowiemy się, że również Samsung stosuje się do nielegalnych praktyk. Może się okazać że wielu znanych producentów nie jest do końca szczerych z konsumentami.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/environment/2015/oct/01/samsung-tvs-appear-more-energy-efficient-in-tests-than-in-real-life

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika nowyyy

pracowałem kiedyś w sieci

pracowałem kiedyś w sieci sklepów z elektroniką i agd ....-... (oczywiście nazwy nie można zapodać) i wyobrażcie sobie, że co jakś czas uczęszczaliśmy na szkolenia organizowane przez przedstawicieli producentów (zazwyczaj topowych nie musze mówić bo to oczywiste że z dalekiego wschodu) i omawiane były tam kwestie dotyczące dlugości życia a mianowicie ZAPROGRAMOWANEJ LICZBY GODZIN PRACY poszczególnych urządzeń co jest prawdą w 100% ponieważ bardziej opłaca sprzedaćw ciągu 10 lat 3 telewizory a niżeli 1. dodam że takich produktów jest mnóstwo a popularnie psujące się od 2-5 lat to w pierwszej kolejności pralka,lodówka i telewizory ponieważ są to naj częsciej kupowane i używane przedmioty elektroniczne. w tej sieci sklepów również obiera się zużyte telewizory, pralki i lodówki których wiek określa się w 4 kategoriach 2,3,5 i powyżej 5 lat, te ostatnie to produkty minionej epoki kiedy to jeszcze tworzyli je ludzie a nie podstępna lichwiarska machina korporacyjno - światowa. niestety ale oszukują nas na każdym kroku i nie zapowiada się na zmiany. nie zastanawia was dlaczego 15 letnia pralka polar do dziś gości w domach ? ponieważ nie było wtedy czipów w programatorach, analogicznie pralki marki indesit czy whirpoool zyją max do 5 lat. lodówki marki MIŃSK także nadal goszczą w wielu domach a ile to lat już mineło 20 ? analogicznie samsung 5-7,indesit 2-5, amica 1-5, lat. wiem że są osoby które się znają i wiedzą gdzie takowe czipy na płytach sterujących są montowane ich wymiana i reaktywacja sprzętu jest ponoć banalnie prosta, tak jest ze wszystkim, telefony, laptopy, samochody, z każdym rokiem tylko przybywa gorszego sprzętu i miliardów ton śmieci po nich pozostałego. taka afera to jest tylko błachostka która mydli oczy ludziom i odgania od realnego problemu, to jest zaledwie 1% tego całego systemu w którym wszyskie dziedziny są powiązane w jakiś sposób mniejszy lub większy ( prosty przykład afera z żarówkami w europie, odkurzacze, na przemian z popie..... pseudo ekologią) jak ktoś umie składać fakty i dużo się tym interesuje to wie jak ogromny jest to biznes na skale wręcz niewyobrażalną... 

Portret użytkownika Qantex

O Boże znowu dziadowska afera

O Boże znowu dziadowska afera na tym portalu. Przecież to oczywiste że jak się ustawi telewizor na full opcje jasności i kontrastu i wyłączy się oszczędzanie energi to znacznie więcej pobiera prądu niż jak tryb oszczędzania jest wyłączony, co się jednocześnie wiąże z zaciemnieniem obrazu. To wszystko jest podane w instruykcji obsługi. Admin tego portalu to kompletny idiota w sprawach fizyki i elektroniki. I możesz nie publikować tego komentarza ale to nic nie zmieni że nadal będziesz idiotą.

Portret użytkownika Qantex

A czego tu nie rozumieć, jak

A czego tu nie rozumieć, jak wszystko pisze w instrukcji obsługi każdego TV?? Trzeba być idiotą żeby myśleć że ma się obraz jak żyleta i pobór prądu poniżej 1W. Praw fizyki nie da się złamać. Koniec, kropka.

Skomentuj