Adidas chce drukować buty w drukarkach 3D

Kategorie: 

Źródło: Adidas
Technologia druku przestrzennego znajduje dziś zastosowanie między innymi w dziale odzieżowym. Niektóre firmy już dziś korzystają z drukarek 3D i przy jej pomocy tworzą specyficzne ubrania i buty. Możliwości jakie daje druk 3D znalazły się właśnie w centrum zainteresowania firmy Adidas.

 

Ten niemiecki producent rozpoczął prace nad projektem Futurecraft 3D i postawił sobie dość prosty cel - chce tworzyć obuwie korzystając z drukarkek 3D. Potencjalny klient będzie mógł przyjść do sklepu i wejść na specjalną bieżnię aby sprzedawcy mogli stworzyć trójwymiarowy projekt jego stóp i wydrukować podeszwy idealnie dostosowane dla danej osoby.

Jak wiadomo, dzięki technologii druku przestrzennego przedmioty powstają szybciej i są tańsze w produkcji. Podeszwy będą drukowane ale reszta obuwia będzie powstawać w tradycyjny sposób. Projekt powstaje we współpracy z firmą Materialise, która specjalizuje się w druku 3D.

Adidas postawił więc na innowację, dzięki której konsumenci nie będą musieli wybierać pomiędzy numerami butów. Każda osoba zostanie potraktowana indywidualnie. Nie wiadomo jednak jaką wytrzymałością będą cechować się drukowane w drukarkach 3D podeszwy.

 

 

Źródło: http://www.adidas-group.com/en/media/news-archive/press-releases/2015/adidas-breaks-mould-3d-printed-performance-footwear/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj