5G to przeżytek. Chiny rozpoczną prace nad nową siecią 6G

Kategorie: 

Źródło: Internet

Już wkrótce, sieć 5G będzie stopniowo wdrażana w wielu krajach świata. Wielka Brytania ma nadzieję wprowadzić sieć 5G już w przyszłym roku, natomiast w Polsce, nowa sieć może zostać wprowadzona w Łodzi do końca 2020 roku, a w kolejnych latach rozprzestrzeni się na całą Polskę. Tymczasem Chiny spoglądają daleko w przyszłość i nieoficjalnie przystąpiły do prac nad siecią 6G.

 

W tym roku, Chiny uruchomiły projekt, skupiający się na nowej i jeszcze szybszej sieci 6G. Naukowcy rozpoczęli badania koncepcyjne, a prace nad nową siecią formalnie ruszą już w 2020 roku. To tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Chiny chcą zostać globalnym liderem – nie tylko na polu sieci 5G, ale też 6G.

 

Informację o nowym projekcie ujawnił Su Xin z Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnej. Sieć 6G, według założeń, będzie aż 10 razy szybsza od sieci 5G, czyli umożliwi przesyłanie danych z niewyobrażalną prędkością 1 terabita na sekundę.

 

Chiny rozpoczną prace nad siecią 6G w 2020 roku, a jej komercjalizacja może nastąpić w 2030 roku. Wszystko oczywiście będzie zależeć od przebiegu prac nad nową technologią. Trudno wyobrazić sobie, aby filmy w jakości 4K lub nawet 8K można było pobierać w mgnieniu oka, ale właśnie nad takim rozwiązaniem pracują chińscy naukowcy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika dan

Wyobrazmy sobie siec 6g

Wyobrazmy sobie siec 6g dostepna niczym obecne lte, ja nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic. jedyne co mi przychodzi na mysl to sceny z matrixa, bynajmniej tu nie chodzi o sciaganie filmow 4k a raczej o projekcje w swiecie VR. ja na to stawiam

Skomentuj