Wiatr słoneczny zwiększa ilość i intensywność wyładowań atmosferycznych

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Większość ludzi nadal myśli, że błyskawice w burzach powstają w wyniku "różnicy potencjału", nic bardziej mylnego, a chmury po prostu nie mają wystarczająco dużo potencjału, aby generować tyle błyskawic. Dlatego pojawiła się teoria, że pioruny powoduje promieniowanie kosmiczne, teraz rozszerzono ją o promieniowanie słoneczne.

 

Wysokoenergetyczne cząstki emitowane przez Słońce to w dużej mierze to samo co promieniowanie kosmiczne stanowiące konglomerat bliżej nieustalonej liczby źródeł takich jak nasze Słońce. Specjaliści z University of Reading odkryli powiązanie między wzrastającą ilością wyładowań atmosferycznych na Ziemi i strumieniami wysokoenergetycznych cząstek przybywających do nas w formie tak zwanego wiatru słonecznego.

 

Te cząsteczki pozwalają na wytworzenie się swoistej reakcji łańcuchowej, która umożliwia zbudowanie energii potrzebnej do zstąpienia wyładowania atmosferycznego. Uczeni dowiedli, że omiatana strumieniem wiatru słonecznego część Ziemi ma zdecydowanie większą ilość błyskawic podczas burz i mogą one występować jeszcze wiele dni po tym gdy strumień przestał oddziaływać.

 

 

Źródło: http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/wiatr-sloneczny-zwieksza-ilosc-wyladowan-atmosferycznych-ziemi

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Albo tak: energia cieplna ze

Albo tak: energia cieplna ze słońca przyspiesza cząsteczki wody powodując jej parowanie, para wodna oddalając się od planety coraz bardziej przyspiesza do momentu w którym osiąga maksymalną prędkość dla siebie co powoduje uzyskanie punktu krytycznego wody i uwolnienie energii w postaci grzmotów, piorunów. Cząsteczki które niegdyś składały się na wode łączą się grawitacyjnie i tworzą nowy związek chemiczny który spada na ziemie w postaci śniegu, gradu, desczu.

Głosuj przeciw
-508
Portret użytkownika świadomościowypiotr

Hm, najpierw tak energia

Hm, najpierw tak energia cieplna przyspiesza cząsteczki wody powodując parowanie, para wodna na odpowiedniej wysokości osiąga punkt krytyczny zmian fazowych, poprzez łączenie się grawitacyjnie cząstek powstaje nowa para wodna w postaci chmur, i gdy ta para wodna natrafi na front ciepła to wtedy większa masa zostaje przyspieszona do punktu krytycznego i powstają wyładowania atmosferyczne

Skomentuj