Walmart patentuje autonomiczne sztuczne pszczoły

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Populacja pszczół maleje w zatrważającym tempie. Coraz więcej mówi się o konieczności stworzenia sztucznych owadów, które uratują rolnictwo na Ziemi. Mimo to zaskakujący wydaje się fakt, że to właśnie amerykańska sieć supermarketów Walmart złożyła patent na robotyczne pszczoły.

 

Miniaturowe drony Walmarta mają działać jak żywe pszczoły, autonomicznie zapylając uprawy. Urządzenia będą działać za pomocą czujników i kamer, które umożliwią im nawigację. Co dziwne, nie jest to jedyny patent rolniczy, który ostatnio złożył Walmart. Według CB Insights, jest to tylko jeden z sześciu patentów firmy, a wszystkie dotyczą dronów rolniczych.

 

Włączenie autonomicznych robotów do rolnictwa może obniżyć koszty i zwiększyć wydajność, dlatego zapewne jest to dopiero początek globalnej modernizacji upraw. Póki co przedsiębiorstwo Walmart nie wypowiedziało się, skąd jego nagłe zainteresowanie tym sektorem gospodarki, choć można domyślać się, że chodzi przede wszystkim o możliwość gigantycznego zarobku.

Pszczoły miodne sukcesywnie wymierają, a człowiek nie może dłużej brać za pewnik udziału owadów zapylających w hodowli roślin. Ponieważ owady takie jak pszczoły stanowią trzon rolnictwa, powstało wiele organizacji, które starają się je ratować, jednak jak widać, nie brakuje także naukowców, którzy już szukają sztucznych zamienników dla dzisiejszych zapylaczy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj