Kuloodporny garnitur "Diamond Armor" kosztuje ponad 3 miliony dolarów

Kategorie: 

Źródło: Diamondarmor.suitart.com
"Diamond Armor", wyprodukowany przez szwajcarską firmę SuitArt, z pewnością jest najdroższym garniturem na świecie. Być może dlatego, że oprócz jego wyjątkowych właściwości, w odzież wszyto aż 880 czarnych diamentów.

 

Zacznijmy od tego, że ten niezwykły garnitur jest kuloodporny i posiada różne certyfikaty, które gwarantują jego odporność na broń palną. Tak więc właściciel może czuć się bezpieczny. Producent nie chce ujawnić jakie materiały zostały użyte do produkcji garnituru. Wiadomo jednak, że "Diamond Armor" został opracowany we współpracy z firmą Croshield, która zajmuje się produkcją odzieży kuloodpornej.

 

Co więcej, garnitur ten wykorzystuje nanotechnologię, która sprawia iż jest odporny zarówno na wodę jak i na zabrudzenia. Dodatkowo firma EMPA opracowała wbudowany system klimatyzacji. Właściciel może ją uruchomić za pomocą jednego przycisku.

 

"Diamond Armor", oprócz ochrony przed bronią palną, wodą i zabrudzeniami, zawiera również 600 czarnych diamentów, wszytych w klapę i brzegi, oraz dodatkowe 280, które są ozdobą guzików garnituru. Każdy diament jest o średnicy 4 milimetrów i masie 140 karatów.

 

Oprócz samego garnituru można nabyć również dodatki specjalne, takie jak krawat wykonany ze złotej, 24-karatowej nici, czy tytanowy zegarek. Jednak sam garnitur jest wart ponad 3 miliony dolarów. Ciekawe, ile kosztowałoby takie ubranie, pozbawione czarnych diamentów?

 

 

Źródło: http://diamondarmor.suitart.com/

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj