W ludzkim mózgu odkryto "przycisk", który wyłącza świadomość człowieka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Zespół naukowców z George Washington University dokonał wyjątkowego odkrycia. W trakcie badań, odpowiedni region w mózgu potraktowno impulsami elektrycznymi. Spowodowało to, że uczestnik badania wpadł w stan wegetatywny a po jego wyjściu nie wiedział co się dokładnie stało.

 

Przypadkowego odkrycia dokonał zespół uczonych, któremu przewodził Dr Mohamad Koubeissi a uczestnikiem badania była kobieta cierpiąca na epilepsję. Za pomocą impulsów elektrycznych stymulowano przedmurze. Jest to cienka warstwa istoty szarej, leżąca między torebką ostatnią a torebką zewnętrzną mózgu. Jej grubość wynosi 1-2 milimetry.

 

Stymulacja mózgu spowodowała, że pacjentka weszła w stan wegetatywny a gdy z niego wyszła, nie miała w ogóle pojęcia co się stało i dlaczego zasnęła. Za każdym razem gdy naukowcy stymulowali mózg, efekt był dokładnie taki sam. Nauka jest tym samym o krok bliżej do zrozumienia czym jest świadomość człowieka a odkrycie ma mieć swoje zastosowanie w medycynie.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Kiedyś grałem w kosza na

Kiedyś grałem w kosza na podwórku. Pamiętam że był bardzo słoneczy dzień. Niespodziewanie piłka spadła mi na głowę od góry. Nie odczuwałem żadnego bólu ale co mnie najbardziej zdziwiło - co chwilę urywał mi się film i nie byłem w stanie dalej grać....

Głosuj za
1
Portret użytkownika Pacal

Na ciele człowieka są takie

Na ciele człowieka są takie podobno punkty zwane aku których ucisk wzglednie ukłucie powoduje np czasowe omdlenia zatem co za rewelacje o jakimś "punkcie w mózgu"? W ostatecznosći wszysto zależy od mózgu i od połączeń nerwowych pomiędzy nim a ciałem! W ostateczności, wystarczy dobry najlepiej gumowy młotek Biggrin

Głosuj przeciw
-1
Portret użytkownika ajmk

Najpierw w medycynie, a potem

Najpierw w medycynie, a potem militarnie beda stosowac te technike ! 
Niedobrze sie zaczyna dziac na tym swiecie, Matrix nadchodzi wielkimi krokami, a my bedziemy tylko szczurami doswiadczalnymi na tej planecie !

Głosuj za
1
Portret użytkownika Klapauciusz

Takie eksperymenty mają

Takie eksperymenty mają wartość pseudonukową. Można je śmiało porównać idąc śladem nieodżałowanego śp. St. Lema - do grzebania pogrzebaczem w stosie atomowym.

Głosuj przeciw
-1
Portret użytkownika fara

Może i wartosc pseudonaukowa,

Może i wartosc pseudonaukowa, ale jakby wysłać nano roboty w te obszary muzgu to można by uspiać całe społeczeństwa na zawołanie.

Głosuj przeciw
-1

Skomentuj