Pierwszy na świecie rewolwer, wydrukowany w drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Widzieliśmy już mnóstwo przedmiotów, które powstawały przy pomocy druku 3D. Były to np. buty, instrumenty muzyczne czy kajaki, a te bardziej zaawansowane drukarki potrafią już tworzyć szkło a nawet mieszkania. Tym razem w sieci pojawił się projekt pierwszego w pełni funkcjonalnego rewolwera.

 

James R. Patrick zaprojektował, wydrukował i przetestował broń, która niemal w całości składa się z plastiku. PM522 Washbear, bo tak nazywa się ten rewolwer, korzysta z naboi .22LR. Twórca oczywiście umieścił w nim metal aby można było go zidentyfikować przy pomocy wykrywaczy metali, co jest wymagane przez prawo.

 

Rewolwer posiada mechanizm spustowy typu DAO (double action only) a bęben zawiera sześć komór nabojowych. Powstała także druga, ulepszona wersja PM522 Washbear 2.0, w której możemy umieścić osiem nabojów. James R. Patrick umieścił na swojej stronie pliki CAD wraz z wszelkimi niezbędnymi informacjami, które pozwolą dosłownie każdemu na skonstruowanie własnej plastikowej broni.

 

 

Źródło: http://www.jamesrpatrick.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Devil

Mogą być nawet zwykłe

Mogą być nawet zwykłe drukarki, które drukują plastikowe przedmioty. Ja też mam pytanie. Czy Polsce można sobie wydrukować taką zabawkę?

Portret użytkownika Barb

Tylko czekac jak drukarki 3d

Tylko czekac jak drukarki 3d beda zakazane przeciez mozna juz kupic za kilka tysia. Czy tu chodzi o jakies specjalne? Kto w temacie niech mnie uswiadomi

Skomentuj