Odkryto dowód na istnienie życia po śmierci

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Śmierć jest nieuniknionym końcem życia i czeka każdego z nas. Trudno się zatem dziwić, że ludzie od zawsze zastanawiali się czy czeka ich potem coś więcej. Okazuje się, że brytyjscy uczeni posiadają dowody wskazujące na to, że jakaś forma życia po śmierci jednak istnieje.

 

Eksperci z University of Southampton od kilku lat prowadzą badania w zakresie śmierci klinicznej. Uważa się, że po ustaniu akcji serca mózg pozostaje aktywny jeszcze przez 30 sekund i potem wyłącza się wraz z naszą świadomością. Jednak badania brytyjskich specjalistów wskazują na coś innego. Ich zdaniem ludzie doświadczają świadomości nawet w czasie trzech minut od zatrzymania serca. Naukowcy twierdzą tak po przebadaniu 2060 pacjentów z USA, Austrii i Wielkiej Brytanii, którzy w przeszłości doświadczyli zatrzymania akcji serca, ale zostali uratowani.

 

Z tych analiz wynika, że 40 procent z nich było w stanie odczuwać jakąś formę świadomości po tym gdy zostali uznani za znajdujących się w stanie śmierci klinicznej. Jednak tylko 2 procent z ankietowanych obstawało przy tym, że odczuwali uczucie przebywania poza ciałem. Dla ekspertów intrygujące było ustalenie, że świadomość w jakiejś formie pozostaje aktywna nawet kilka minut po ustaniu akcji serca. Do tej pory uważano to za niemożliwe. Oznacza to, że może istnieć jakiś wyższy poziom, na którym nasza świadomość istnieje nawet po śmierci.

 

Oczywiście badanie to nie przesądza jak do tego dochodzi, ale sugeruje, że proces taki następuje. Może odbywa się to wtedy w jakiś sposób na poziomie kwantowym i może trafia się wtedy gdzieś, gdzie czas nie istnieje? Na te pytania nie umiemy jeszcze odpowiedzieć, ale niewątpliwie zbliżamy się do tego momentu.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika 1jacek1

Wszyscy jeteśmy nieśmiartelni

Wszyscy jeteśmy nieśmiartelni. Jeśli nawet umrzemy to nasi potomkowie nas wskrzeszą. Gdy ludzkość osiągnie najdalsze granice kosmosu i posiądzie tajemnicę czsu będzie na początku swojej drogi rozwoju. Jest jeden warunek musimy skolonizować przynajmniej kilka gwiazd żeby nie zginąć od jakiejś katastrofy kosmicznej.  

Portret użytkownika andrzej

   Świadomość jest substancją

   Świadomość jest substancją która istnieć będzie zawsze i jest indywidualna. Podczas życia zamieszkuje tylko mózg człowieka, który jestr nietrwały i do egzystencji nie jest jej potrzebny. Można to porównać np do elektronu który jest niezniszczalny i możemy utrzymać go na powierzchni metalu. Zabierając jednak metal nie powodujemy zagłady elektronu.

Głosuj przeciw
-15
Portret użytkownika kleehp

Coz... Notka nie jest zadna

Coz... Notka nie jest zadna "ostatnia" sensacja. Od lat 80 kwestie smierci klinicznej bada holenderski lekarz Pim van Lommel. Polecam lekture jego ksiazki "Wieczna świadomość", gdzie zawarl bogata i szczegolowa relacje ze swoich badan... Ksiazka jest dostepna w Internecie w roznych formatach...

Portret użytkownika Kociak

Naukowcy wiedzą lepiej niż

Naukowcy wiedzą lepiej niż ty!to Oni przeprowadzają badania,które im pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków.
Zresztą każdy zdrowo myślący człowiek wie,że życie po śmierci istnieje,a twoje założenie jest ograniczone.
Tacy jak ty potrafią tylko wszystko podważać,choć nie mają rzadnych argumentów. 

Portret użytkownika calka

A jakie są argumenty ze

A jakie są argumenty ze istnieje? Na obecnym etapi rozwoju rasy ludzkiej nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak jest. Nie poznaliśmy wszystkich procesów zachodzących w mózgu, zarówno przed jak i po śmierci. 

Portret użytkownika Osa

A ile Amerykańow twierdziło,

A ile Amerykańow twierdziło, że było porwanych przez UFO itd... Zatem to też jest przesłąnka, zwana prze niektóych chętnie dowodem na to, że to miało miejsce? Czy portal mógłby postarać się trzymać jakiś poziom jednak naukowy?

Głosuj przeciw
-17
Portret użytkownika skywalker

osa to są nieokiełznane

osa to są nieokiełznane moce...:P to nie jest takie proste w tym temacie o mega rzetelny dowód naukowy. najlepiej jakąś mapkę następnego poziomu...:P polecam książki Monroe'a o podróżach poza ciałem. Może tam znajdziesz zarys tego co może być dalej.

Skomentuj