Naukowcy zaprezentowali wyjątkowy giętki smartfon z holograficznym ekranem

Kategorie: 

Źródło: Queen’s University

Podczas gdy wielu z nas z niecierpliwością oczekuje pierwszych wyginanych telefonów, które będzie można zrolować niczym gazetę, uczeni prezentują kolejne ciekawe pomysły na przyszłą elektronikę. Smartfon HoloFlex opracowany przez specjalistów z kanadyjskiego Queen’s University jest niezwykłym urządzeniem które obowiązkowo powinno pojawić się w sklepach.

 

HoloFlex posiada niezwykły, holograficzny ekran i wyświetla trójwymiarowy obraz. Co ważne, można go oglądać pod każdym kątem i nie trzeba nosić specjalnych okularów. Smartfon ten jest całkowicie giętki i oczywiście jak na dzisiejsze standardy posiada dotykowy ekran o rozdzielczości Full HD typu FOLED.

Źródło: Queen’s University

Wyświetlacz renderuje obrazy w postaci 12-pikselowych bloków które pojawiają się na specjalnych giętkich warstwach wydrukowanych w drukarce 3D, zawierające łącznie ponad 16 tysięcy mikrosoczewek typu rybie oko. Twójwymiarowe obiekty wyświetlane są w rozdzielczości 160x104 pikseli i można je oglądać z każdej strony - wystarczy jedynie obracać smartfonem.

Źródło: Queen’s University

Trzeba przyznać że jest to bardzo interesująca technologia, która po odpowiednim ulepszeniu mogłaby znaleźć się na półkach sklepowych. Niestety smartfon HoloFlex na dzień dzisiejszy jest tylko prototypem a twórcy nic nie mówią o jego ewentualnej komercjalizacji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika org

Ja pitole, ciekawe ile znów

Ja pitole, ciekawe ile znów kasy zmarnowali naukowcy, na tworzenie takich, bezużytecznych bzdetów

Portret użytkownika ktos

John wiesz z kad maja ten

John wiesz z kad maja ten material do produkcji? promujesz cos co wymyslila poska dziewczyna a sam material rowniez produkowany jest w Polsce...Japonczycy zaprezetowali...hehe

Skomentuj