Automatyzacja zawodów sprawi, że do 2020 roku zniknie 5 milionów miejsc pracy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czwarta rewolucja przemysłowa nadchodzi wielkimi krokami. Roboty i sztuczna inteligencja stają się alternatywą dla pracowników fizycznych i umysłowych. Prawda jest taka, że w przyszłości niemal każdy z nas będzie w pewnym stopniu zagrożony utratą pracy. Proces zautomatyzowania zawodów będzie zachodził powoli lecz konsekwentnie.

 

Niektóre analizy brzmią wręcz alarmująco. Eksperci z Instytutu Nomura po przeprowadzeniu odpowiednich badań stwierdzili w zeszłym roku, że roboty mogą w przyszłości zastąpić nawet 50% siły roboczej w Japonii. Chodzi przede wszystkim o pracę fizyczną, więc osoby kreatywne nie powinny się tym przejmować, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Amerykańscy badacze doszli do podobnego wniosku - około 47% pracowników w USA jest zagrożonych utratą pracy. Istnieje spore ryzyko, że transport, logistyka oraz wsparcie administracyjne zostanie zautomatyzowane. Tymczasem analiza przeprowadzona na zlecenie ING-Diba ostrzega, że automatyzacja zawodów będzie miała radykalny wpływ na niemieckie społeczeństwo.

 

Spośród 31 milionów pracowników, nawet 18 milionów straci swoją pracę. Inteligentne algorytmy będą mogły w znacznej mierze zastąpić pracowników administracyjnych, co dotyczy aż 68% osób w tym sektorze. Również mechanicy oraz operatorzy maszyn będą mogli czuć się zagrożeni. Prawie 60% mieszkańców Niemiec straci pracę na rzecz robotów w nadchodzących dekadach.

 

Na Światowym Forum Ekonomicznym przedstawiono w poniedziałek raport który głosi, że pracownicy administracyjni i biurowi staną się ofiarami czwartej rewolucji przemysłowej. Dokument wskazuje, że w najbogatszych krajach ponad 7 milionów miejsc pracy zostanie zlikwidowanych, ale zostanie to zrekompensowane powstaniem ponad 2 milionów nowych stanowisk, np. w usługach profesjonalnych i mediach. W tym momencie ważne jest aby zadbać o odpowiednią edukację. Raport ostrzega, że około 65% dzieci, które rozpoczynają dziś szkoły podstawowe, nie będą mogły znaleźć w przyszłości pracy.

 

 

Źródło: http://money.cnn.com/2016/01/18/news/economy/job-losses-technology-five-million/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gostek

Ale wy macie z dupy te

Ale wy macie z dupy te filmiki. Dzieci na informatyce w zerówce robią taki pokaz slajdów. Weźcie róbcie jakieś wycinki z jakichś dokumentów czy coś, żeby się przyjemnie oglądało, a nie wstawiacie żeby zapełnić miejsce. To tylko to, bo stronka spoko i są na bierząco informacje. Pozdro.

Portret użytkownika A.I.

Nauka i tak ksztaltuje cala

Nauka i tak ksztaltuje cala planete ,czego sie obawiac .Jaknajbardziej ! Praca to nie rozwoj technologi to zabieranie czasu ino ,automatyka niech nas zywi a ludzkosc ma czas na relax i robienie zupelnie zajebistszych technologi .A tak to pol dnia trzeba za chlebem ganiac,w tym czasie moge np.pisac oprogramowanie czy sie go uczyc.

Portret użytkownika qantex

 Już widzę że pozwalniają

 Już widzę że pozwalniają urzendasów, prędzej piekło zastygni niż liczba użendasów się zmieni o połowę.

Skomentuj