Stephen Hawking potwierdził że jest ateistą, dodał że "Bóg nie istnieje"

Kategorie: 

Źródło: NASA/Paul Alers
Stephen Hawking, brytyjski fizyk teoretyk, kosmolog i astrofizyk, jest określany jako najwybitniejszy naukowiec naszych czasów. Analizując jego wypowiedzi często można było dojść do wniosku, że fizyk nie wierzy w Boga. Dopiero w najnowszym wywiadzie ostatecznie potwierdził iż jest ateistą.

 

Hawking powiedział, że zanim zrozumieliśmy naukę, człowiek wierzył iż Bóg stworzył cały Wszechświat. Jednak dziś, zdaniem uczonego, nauka oferuje bardziej przekonujące wyjaśnienia. W swojej książce pod tytułem: "Krótka historia czasu", wydanej w 1988 roku, napisał:

 

"...jeśli odkryjemy kompletną teorię, powinna być z czasem zrozumiana w szerokim zakresie przez wszystkich, nie tylko kilku naukowców. Wtedy my wszyscy, filozofowie, naukowcy i zwykli ludzie, będziemy mogli wziąć udział w dyskusji aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego my i Wszechświat istniejemy. Jeśli znajdziemy odpowiedź, będzie to ostateczny triumf ludzkiego pojmowania - ponieważ wtedy poznamy umysł Boga."

 

W wywiadzie dla hiszpańskiego El Mundo, Stephen Hawking wyjaśnił co dokładnie miał na myśli, gdy pisał powyższe zdania. Skomentował głównie sformułowanie o "poznawaniu umysłu Boga". Uczony powiedział, że:

 

"Miałem na myśli, że wiedzielibyśmy wszystko co wiedziałby Bóg, gdyby Bóg istniał. Jednak on nie istnieje. Jestem ateistą. Religia wierzy w cuda, ale one nie są zgodne z nauką."

 

Brytyjski fizyk stwierdzał również w przeszłości, że nie wierzy w życie po śmierci; nie wierzy w duchy, w reinkarnację. Hawking, jak właśnie wyznał, nie wierzy również w Boga i jest ateistą; jest całkowicie oddany nauce i wszystko wskazuje na to, że żyje tylko nauką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Ma prawo wierzyć w co chce

Ma prawo wierzyć w co chce (nawet że Ziemia jest wklęsła). Dobrze że nie podał dowodów na nieistnienie. Bóg udowodniony naukowo, bedzie baardzo niewygodny dla wiekszości religii (I.Asimov "Nastanie ciemności") A.Horodeński "Tajna historia fizyki kwantowej" streszcza alternatywną i odrzucaną teorię Szypowa (nb dającą lepszy opis rzeczywistości niż oficjalna) i tam Bóg wyłania się z opisu ściśle naukowego. Nasz profesor fizyki kwantowej Jacyna Onyszkiewicz, też przyjmuje (naukowo) istnienie Boga - więc zdania są podzielone. Teoria Szypowa, znajduje wielkie poparcie dla religii Wschodu (zwłaszcza Buddyzmu), Chrześcijanie wprowadzili do religii dużo elementów obrazkowych (zakazanych przez Mojżesza i Mahometa), więc trudno nam pojąć, że Bóg (kosmiczny) nie może mieć rączek, nóżek i buzi - potrzebnych wyłącznie na Ziemi (do zapewnienia egzystencji ciała), a Człowiek jest "na obraz i podobieństwo" tylko w rozumie. Wrzućcie w Google "neuron" i "galaxy"

Portret użytkownika krzycho

W jaki sposób z informacji i

W jaki sposób z informacji i "materii" rodzi się świadomość? Właściwie to z samej "Informacji" i jakiegoś jej "Procesora"? Mógłbym z zębatek skonstruować komputer i uruchomić na nim Windowsa, Linuxa i cokolwiek chcesz, ale jak te zębatki miały by cokolwiek czuć, widzieć kolory, nie tylko przetwarzać informację ale zyskać świadomość? Świadomość nie jest informacją ani materią, stąd wniosek, że rzeczywistość duchowa istnieje - z tamtąd pochodzi nasza świadomość, a z tąd wniosek, że ktoś to wszystko stworzył i ma nad tym władzę, tym kimś jest Bóg.

Portret użytkownika janjan

Łatwo brać patent na to kim

Łatwo brać patent na to kim (a może Czym?) PanBóg jest, albo nie jest: trudniej przekonać do tego wszystkich. Stąd pomysł szukania ,,dowodów", zwłaszcza niezbitych, a obecnie nawet ,,naukowych". Mnie np. w zupełności wystarcza pomysł, że WIARA w Boga jest talentem, jak muzykalność czy wrażliwość np na kolor i kształt. Nie wszyscy są tak obdarzeni, choć trudno dowodzić, że komuś tego talentu do wierzenia brakuje. Poza tym, mam rękojmię moich rodziców i przodków, przez wiele wiele pokoleń, którzy ,,zadowalali się" wiarą w PanaBoga i lojalnością dla jego ,,reprezentacji na ziemi", i bynajmniej nie czuję się od nich aż o tyle mądrzejszy, czy lepiej poinformowany (wbrew ciągłym zapewnieniom o tym przez telewizor i przez naukowców właśnie), żebym czuł chęć do podważania tej wiary. Przeciwnie nawet, wyznam, że sprawia mi to radość, że łączy mnie z moimi Przodkami również taka właśnie wspólnota. Pozdrawiam.

Portret użytkownika suawco

Nie Bóg lecz Bozia jest

Nie Bóg lecz Bozia jest Stworzycielem Wszystkiego. Bozia = Matka Natura. A Matka Natura to Energia + Prawa Natury, zgodnie z którymi ta Energia się przekształca. Bozia zawsze była jest i będzie, jest wszędzie i nie trzeba się do niej modlić, bo to nie jest Istota = Byt, który nie ma nic lepszego do roboty jak wysłuchiwać modły i życeniia często sprzeczne od miliardów ludzi.

Nie rozumiem tych wszystkich, którzy zaciekle wyznają albo Boga albo Naukę, która też ostatnimi czasy stała się religią i Bogiem, bo caraz mniej bazuje na zjawiskach empirycznych, a coraz więcej wchodzi w zakres wiary w potęgę równań matematycznych, z których wyciągać można różne wnioski, tak jak wiele jest teorii na temat budowy Wszechświata, Kosmologii, każda jedna poparta jest równaniami, a jak bardzo są różne... I coraz mniej ludzi rozumie te daleko idące wnioski, poza niewielką grupą naukowych "szarlatanów". Zarówno fanatyczna wiara w Boga jak i w Naukę może być tragiczna w skutkach - dla człowieka. Jednak Nauka mimo wszystko jest mniej groźna bo bazuje na Logice i dopuszcza krytykę, pluralizm poglądów i dąży do weryfikacji teorii, czego Religia jest absolutnym zaprzeczeniem, że wspomnę czasy Inkwizycji, czy choćby najnowsze czasy szerzącej się plagi Islamu. Więc ja wierzę w Bozię i popieram Naukę, a Wy?

Portret użytkownika Andy

 

 

Dowody na Istnienie Boga Youtube:

Fraktale Fibonacciego

Złoty podział

Liczba phi / liczba fi 1.618 Złoty podział

Ciąg Fibonacciego w naturze

Ukryty wymiar fraktale

Zbiór Mandelbrota

Hipoteza Riemanna   

Dan Winter - Jak działa grawitacja 1

Dan Winter - Jak działa grawitacja 2 [PL]

Udana śmierć 1 [PL]

Dlaczego ciało zaczyna się starzeć?

 

 

Spirit Science - Boska matematyka [PL]

Spirit Science 6 - Flower of Life napisy PL.avi

Spirit Science 7

Vesica Pisces (Sacred Geometry by ieoie)

Świątynia Ozyrysa i Kwiat Życia

Święta geometria

Geometria fraktalna

Sześcian Metatrona

Geometria dźwięku [PL-13minut]

Boska "9"

Zakazana archeologia – poczytaj, dlaczego jest zakazana,

Tablica Mendelejewa- pierwiastki mogą się wytworzyć samoistnie wyłącznie do żelaza,

Nasz układ planetarny z naszym księżycem,

Bryły platońskie

długość fali 7.23 cm

wymiar 7.23 cm

Woda – najdoskonalsza molekuła

Harmonische Ordnung im Planetensystem (PL)

Gęstości i wymiary - Rozmowy Zaawansowane

zasada entropii, tj. druga zasada termodynamiki

--------------- 

 

Youtube c.d.

 

Bóg cudów

Bóg istnieje proste dowody

Biblia księga z innego świata

Zakazana archeologia ( bardzo obszerna tematyka)

Przekroczyć Horyzont Zdarzeń ( są to wykłady Nassim Haramein )uwaga w wykładach są aspekty New Age, wykłady tylko dla osób umiejących to rozróżnić.

Stworzenie czy Ewolucja? W poszukiwaniu prawdy o początkach

Ewolucja czy stworzenie

Woda wielka tajemnica

Wielki potop

Dowody na ogólnoświatowy potop

Nobliści o Świecie Bóg a nauka

Dr Kent Hovind Kłamstwa w podręcznikach- kreacjonizm

Dinozaury i Biblia

Biblia pod lupą naukowców biblijne sekrety

Tajemnice Biblii zaginione miasta

Olbrzymy ludzkie giganci

Dawid Samson Tytani

 

Tematyka z dziedziny religijnej, wybrane z Youtube

 

Biblia: Mądrość Syracha, Księga Koheleta, Księga Mądrości ( ważne dla wszystkich mężczyzn)

Matka Boska z Guadelupe

Wywiad z demonem

Piekło istnieje

Wyznania piekła

Byłam w piekle Świadectwo

Wizja piekła św. Faustyny Kowalskiej

Obrazy z Piekła

 

WYKŁADY na Youtube

 

ks. Piotr Pawlukiewicz (dno serca, sex czyli nie bądźmy dziećmi, sex poezja czy rzemiosło  i wiele innych bardzo ciekawych wykładów)

ks. Mirosław Maliński

Jacek Pulikowski

Wanda Półtawska

Adam Szustak

kś.Piotr Glas

św. Faustyna Kowalska

Fulla Horak

 

Głosuj przeciw
-14
Portret użytkownika yyry

Nie ma co sie dziwic. Na

Nie ma co sie dziwic. Na poczatku zrobilismy plaska ziemie na zółwiach. Pozniej ją zamienilismy w  kule. Pozniej bylismy w centrum wszechswiata. Pozniej okazalo sie ze nie. Ale Bóg zawsze jest tylko dla nas:-) Podejscie dosc egoistyczne patrzac na caly wszechswiat

Głosuj za
11
Portret użytkownika anomin

Ciekawe co by było gdyby Bóg

Ciekawe co by było gdyby Bóg nagle uzdrowił Hawkinga? Według NT Ci co naprawdę uwierzą będą czynić te same cuda co Chrystus, a nawet większe. Węże będą brać do rąk, będą uzdrawiać chorych i wskrzeszać umarłych i chodźby zjedli coś zatrutego, to im nie zaszkodzi. Gdzie są Ci ludzie? Wciąż modlę się do Boga abym mógł tych ludzi spotkać i mam nadzieję, że kiedyś mnie wysłucha. Amen

Portret użytkownika Leila

tylko pytanie jaka nauka? wy

tylko pytanie jaka nauka? wy naukofcy, a co wy takiego wymyśliliście i wpuściliscie w ruch? Rakotwórcze substancje i korporacje? Broń do zabijania? chemioterapię? leki? to jest takie super mega boskie? myślicie że jesteście bogiem?

Portret użytkownika AMERGIN

Człowieku gdyby nie ta nauka

Człowieku gdyby nie ta nauka to ludzie caly czas żyli by średniowieczu. I moge założyć się że nie raz brałeś tabletki jak bolały cię zęby wtedy nie marudziłeś na naukowców i ich nauke. I NIKT TU NIE MYŚLI że jest Bogiem tylko jakoś trzeba się zabezpieczyć dlatego produkowana jest broń żeby twoja rodzinka nie bała się że za chwile zleci na ciebie bomba a to że ludzie używają jej do złych celów to nie wina nauki.

 

Głosuj przeciw
-13
Portret użytkownika as66

"i dlaczgo Bóg nie istnieje"

"i dlaczgo Bóg nie istnieje" - doskonałe Biggrin

Najlepszy jest tu tzw. 7 dowód na istnienie Boga (Wolanda): Anuszka + olej + tramwaj (na Patriarszych Prudach - nb. który tam nie jeździł).

Wóczas przypomina mi się stary dowcip.

W nocy pojawia się napis na murze: "Bóg umarł!" Podpis "Nietzsche".

Następnej nocy pojawia się dopisek: "Nietzsche umarł." Podpis "Bóg".

 

Portret użytkownika Koheaheah

Własnie nie ma dowodów na

Własnie nie ma dowodów na istnienie a jeśli nie ma dowodów na istnienie to jest dowód na nie istnenie a tym dowodem jest dowód że nie ma dowoów na istnienie. Jeśli powiem ci że istnieje latająca pralka to też mi nie udowodnisz że nie istnieje. 

 

 

Portret użytkownika Babka

Pokażę, że się mylisz, na

Pokażę, że się mylisz, na przykładzie matematyki:

Masz dany dowolny trójkąt. Udowodnij, że jeden z jego kątów jest prosty.

Nie da się tego udowodnić, jednak nie oznacza to, że żaden z jego kątów nie jest prosty. Krótko mówiąć - brak dowodu na istnienie tego kąta nie jest dowodem na nieistnienie

Portret użytkownika Babka

Brak dowodu na istnienie NIE

Brak dowodu na istnienie NIE jest dowodem na nieistnienie. Chociażby na podstawie matematyki: Masz dany dowolny trójkąt, udowodnij, że jeden z jego kątów jest prosty. Tezy tej nie da się udowodnić, bo nie ma na nią dowodów, co jednak nie oznacza, że żaden z jego kątów nie jest prosty - czyli brak dowodów na istnienie tego kąta nie jest dowodem na jego nieistnienie.

Strony

Skomentuj