Badacze stwierdzili, że wąchanie bąków ma korzystne właściwości zdrowotne

Kategorie: 

Źródło: oowomaniya.com
Uczeni z Exeter University zajęli się badaniem czegoś, co na pierwszy rzut oka może wydawać się po prostu śmieszne. Chodzi o to, czy wąchanie gazów jelitowych może mieć korzystny wpływ dla naszego zdrowia.

 

Według badaczy, zapach bąków jest korzystny dla naszego organizmu. Wąchając te gazy, zmniejsza się ryzyko wystąpienia udaru, zawału serca i demencji a nawet można zwalczyć raka. Brzmi jak żart ale naukowcy wyjaśnili nawet skąd pochodzą te sekretne właściwości zdrowotne.

 

Siarkowodów jest jednym z kilku silnie cuchnących gazów, wytwarzanych przez bakterie, które rozpadają się w żywności w jelitach. W dużych dawkach jest on nawet trujący ale w małych ilościach pomaga chronić komórki i zwalczyć schorzenia. Gaz chroni mitochondria, które napędzają produkcję energii w komórkach naczyń krwionośnych i regulują stany zapalne a bez nich komórka umiera.

 

"Chociaż siarkowodór jest znany jako ostry, cuchnący gaz w zgniłych jajach i wzdęciach, jest naturalnie wytwarzany w organiźmie i może w rzeczywistości mieć istotne znaczenie dla przyszłych  terapii dla wielu chorób" - powiedział dr Mark Wood.

 

Naukowcy zdołali również opracować związek o nazwie AP39, który pomaga organizmowi w produkcji odpowiednich ilości siarkowodoru. Powyższe wyjaśnienia mają nas przekonać, że wąchanie bąków, choć są śmierdzące, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Źródło: http://www.westerndailypress.co.uk/Fart-smells-health-benefits-according-Exeter/story-21447028-detail/story.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pruk

No i wpadlem jak gowno w

No i wpadlem jak gowno w wiatrak,poprosilem zone by mi puscila prosto w usta a ja zaciagne sie tym jak papierosem to stala nieruchomo 5mim i patrzala jak na wariata,dodalem jeszcze ze przeciez lapie mnie grypa i mysle ze to sposob by ją zwalczyc,dodalem jeszcze ze "to moze jaci puszcze baka w usta" to przestala sie juz wogole odzywac.

Głosuj za
6
Portret użytkownika Ojtamojtam

   Nie wiem jak innym ale mi

   Nie wiem jak innym ale mi to śmierdzi. Mamy tu kolejny dowód na to że jesteśmy testowani, jak bardzo już nam namioeszali w bani i ile jeszcze trzeba nam prań mózgu zrobić, żeby mogli stwierdzić - Mamy 75 procent idiotów w społeczeństwie, możemy rządzić. Ja pierdziu - Władcy much.

Głosuj za
9
Portret użytkownika Hakuna matata

Jak się ma prawidłową florę

Jak się ma prawidłową florę jelitową to się nie smrodzi siarkowodorem. Polecam zażywać codziennie kapsułkę bakterii kwasu mlekowego albo pić naturalny kefir albo jogurt. Uspokajają się jelita, gazy nie wzdymają brzucha. 

Głosuj przeciw
-7
Portret użytkownika Amper

Polska tzw. służba zdrowia od

Polska tzw. służba zdrowia od dawna skutecznie stosuje owe mądrości - sra na pacjentów.. pozostaje tylko wąchacć, a zdrowie powróci.. A gadają, że polskie lecznictwo zacofane.

Głosuj za
11
Portret użytkownika zwykły obywatel

niestety ludzkość dąży do

niestety ludzkość dąży do destrukcji: żydzi i ich intrygi, rozprzestrzenianie się islamu, homoseksualizm, pedofilia, negowanie tradycyjnych - sprawdzonych wartości, negowanie istnienia boga, ciągłe wykorzystywanie przetwarzania ropy zamiast rozwiązań ekologicznych, upadająca demografia starego kontynentu, upadek demokracji ( poliycy nie reprezentują interesów swoich obywateli) szerzące się perwersje sekualne, a teraz nawet to ...

Głosuj przeciw
-8
Portret użytkownika Czapal

mi tato pierdzial non stop

mi tato pierdzial non stop  bo z nim spalem bo mielismy jedno lozko a gazy sie ulatnialy bo muj tatus jest otyly i wyroslem na zrowego czlowieka moze poza garbem ale to inna chistoria

 

Głosuj przeciw
-5

Skomentuj